Номинации за 76-та награда на Академията



Номинации за 76-та награда на Академията



от Евгений Ернандес



Официалният плакат за 76-те годишни награди на Академията. Дизайнер: Бъртън Морис. Плакат 2003 A.M.P.A.S. Статуетка на Оскар A.M.P.A.S.

'Добро утро на всички и дръжте шапките си', Сигурни Уивър казаха на зрителите преди да разкрият номинациите за академични награди тази сутрин в Бевърли Хилс, Калифорния. Всъщност изненадващите включвания и изключения бележат номинациите за 76-и Оскар. Това е списък, който съчетава неочаквани по-малки, специални и чужди филми с някои по-бюджетни холивудски филми. Номинираните бяха обявени тази сутрин в Бевърли Хилс.

епизоди на патрик мелроза

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ ubed 11 номинации, водещи пакет, докато „Господар и командир: Далечната страна на света“ получи 10. „Студена планина“ беше изоставен от някои големи категории, набирайки само 7 номинации. Изненади идваха от такива филми като „Град Божи“ с 4 номинации и кимване за „Кит конник“.

Пълният списък с кандидатите е достъпен по-долу (информация, предоставена от Академията за кинознания и изкуства):

Академия за киноизкуство и науки

НОМИНАЦИИ ПО КАТЕГОРИЯ - 76-а НАГРАДА

ИЗПЪЛНЕНИЕ НА АКТОР В ВОДЕЩА РОЛЯ

Джони Деп в „Карибски пирати: Проклятието на Черната перла” (Buena Vista)

Бен Кингсли в „Къща на мъгла и пясък” (DreamWorks в сътрудничество с Cobalt Media Group)

Джуд Лоу в „Студената планина” (Miramax)

Бил Мъри в „Загубен в превода“ (Фокусни функции)

Шон Пен в „Mystic River” (Warner Bros.)

ИЗПЪЛНЕНИЕ НА АКТОР В ПОМОЩНА РОЛЯ

Алек Болдуин в „Хладилникът“ (Лъвска врата)

Бенисио Дел Торо в „21 грама” (Фокусни функции)

Джимон Хонсу в 'In America' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Тим Робинс в „Mystic River” (Warner Bros.)

Кен Ватанабе в „Последният самурай“ (Warner Bros.)

ИЗПЪЛНЕНИЕ ОТ АВТОМОБИЛ В ВОДЕЩА РОЛЯ

Замъкът Кейша-Хюз в „Кит конник“ (Newmarket Films)

Даян Кийтън в „Нещо трябва да дам“ (Sony Pictures Release)

Саманта Мортън в „В Америка” (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Чарлийз Терон в 'Чудовище' (Newmarket Films)

Наоми Уотс в „21 грама” (фокус функции)

ИЗПЪЛНЕНИЕ НА АВТОМОБИЛИКА В ПОМОЩНА РОЛЯ

Shohreh Aghdashloo в „Къщата на пясъка и мъглата“ (DreamWorks съвместно с Cobalt Media Group)

Патриша Кларксън в „Парчета от април“ (Обединени артисти чрез MGM)

Марсия Гей Хардън в „Mystic River” (Warner Bros.)

Холи Хънтър в „Тринайсет“ (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Рене Зелуегер в „Студената планина” (Miramax)

НАЙ-ДОБРИЯТ АНИМИРАН ФИЛМЪТ НА ГОДИНАТА НА ГОДИНАТА

'Брат мечка' (добър изглед)

„Намиране на Немо“ (Добър изглед)

„Тризначките от Белвил“ (Sony Pictures Classics)

ПОСТИГАНЕ В ДИРЕКЦИЯ НА ИЗКУСТВОТО

„Момиче с перлена обица“ (Лъвска порта)

Посока на изкуството: Бен Ван Ос

Декорация на комплекта: Сесиле Хайдеман

„Последният самурай“ (Warner Bros.)

Посока на изкуството: Lilly Kilvert

Декорация на комплекта: Gretchen Rau

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Посока на изкуството: Грант Майор

Декорация на декори: Дан Хена и Алън Лий

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Посока на изкуството: Уилям Сандел

Декорация: Робърт Гулд

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Посока на изкуството: Jeannine Oppewall

Декорация на комплект: Лесли Попа

ПОСТИГАНЕ В КИНОМАТОГРАФИЯТА

„Град Божи“ (Miramax)

Сезар Чарлоун

„Студена планина“ (Miramax)

Джон Сийл

„Момиче с перлена обица“ (Лъвска порта)

Едуардо Сера

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Ръсел Бойд

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Джон Шварцман

ПОСТИГАНЕ В КОСТУМЕН ПРОЕКТИРАНЕ

„Момиче с перлена обица“ (Лъвска порта)

Диен ван Страален

„Последният самурай“ (Warner Bros.)

Аз съм Диксън

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

С Диксън и Ричард Тейлър

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Wendy Stites

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Юдиана Маковски

ПОСТИГАНЕ В НАПРАВЛЕНИЕТО

„Град Божи“ (Miramax)

Фернандо Мейрел

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Питър Джаксън

„Загубени в превода“ (функции на фокус)

София Копола

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Питър Уиър

'Мистична река' (Warner Bros.)

Клинт Истууд

НАЙ-ДОБРАТА ДОКУМЕНТАРНА ХАРАКТЕРИСТИКА

„Балсерос“ (Седмо издание на изкуството)

A Bausan Films S.L. производство

Карлос Бош и Маркос Лорис Омедес

„Заснемане на Фридманс“ (снимки от Магнолия)

Хит на терена

Андрей Ярецки и Марк Смерлинг

„Мъглата на войната“ (Sony Pictures Classics)

Производство на универсален магазин Globe

Ерол Морис и Майкъл Уилямс

„Моят архитект“ (Ню Йоркър)

Проект на Louis Kahn, Inc. Производство

Натаниел Кан и Сюзън Р. Бер

„Времето под земята“ (Разпределение на сенките)

Производство на безплатна история

Сам Грийн и Бил Сийгъл

НАЙ-ДОБРИЯ ДОКУМЕНТАРЕН КРАТКИ ПРЕДМЕТ

'Убежище'

Постоянна комуникация и грим продукция

Sandy McLeod и Gini Reticker

„Чернобилско сърце“

Производство на документални филми в центъра на града

Мериан ДеЛео

„Фериботни приказки“

Производство на снимки на Пенелопа

Катя Есон

ПОСТИГАНЕ В РЕГИСТРАЦИЯТА НА ФИЛМИТЕ

„Град Божи“ (Miramax)

Даниел Резенде

„Студена планина“ (Miramax)

Уолтър Мърч

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Джейми Селкирк

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Лий Смит

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Уилям Голдбърг

НАЙ-ДОБРИЯТ ФИЛМ ЗА ВЪНШНИЯ ЕЗИК НА ГОДИНАТА

„Варварските нашествия“

За Cinémaginaire Inc. Производство

Канада

'Злото'

Филмова и телевизионна продукция на Moviola

Швеция

„Самураят на здрача”

Телевизионна мрежа на Shochiku / Nippon / Sumitomo / Hakuhodo / Nippon Shuppan Hanbai / Eisei Gekijo Production

Япония

„Близнаци“

Филмова продукция на IdtV

Холандия

'Zelary'

Тотална HelpArt T.H.A./Barrandov Studio Production

Чехия

ПОСТИГАНЕ В МАКЕУП

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Ричард Тейлър и Питър Кинг

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Едуард Анрикес III и Йоланда Тусиенг

„Карибски пирати: Проклятието на Черната перла“ (Buena Vista)

Ве Нийл и Мартин Самуел

ПОСТИГАНЕ В МУЗИКАТА НАПИСАНА ЗА ДВИЖЕНИЯ СНИМКИ (Оригинална оценка)

„Голяма риба“ (Sony Pictures Release)

Дани Елфман

„Студена планина“ (Miramax)

Габриел Яред

„Намиране на Немо“ (Добър изглед)

Томас Нюман

„Къща на пясъка и мъглата“ (DreamWorks съвместно с Cobalt Media Group)

Джеймс Хорнър

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Хауърд Шор

ПОСТИГАНЕ В МУЗИКАТА, НАПИСАНА ЗА ДВИЖЕНИЯ СНИМКИ (Оригинал
песен)

„На запад“ от „Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Музика и лирика от Фран Уолш и Хауърд Шор и Ани Ленъкс

„Целувка в края на дъгата” от „Силен вятър” (Warner Bros.)

Музика и лирика от Майкъл Маккийн и Анет О’Тул

marvel филмов маратон 2018

„Скарлет прилив“ от „Студена планина“ (Miramax)

Музика и лирика от T Bone Burnett и Elvis Costello

„Тризначките от Белвил“ от „Тризнаците на Бевил“ (Sony Pictures Classics)

Музика на Лино Беноа Шарест от Силвейн Чомет

„Ще бъдеш моята истинска любов“ от „Студена планина“ (Miramax)

Музика и лирика от Стинг

НАЙ-ДОБРАТА СНИМКА НА ГОДИНАТА НА ГОДИНАТА

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Производство на филми с орех

Бари М. Осборн, Питър Джаксън и Фран Уолш, продуценти

„Загубени в превода“ (функции на фокус)

Американска продукция на Zoetrope / Elemental Films

Рос Кац и София Копола, продуценти

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Производство на Fox от 20-ти век и универсални снимки и филми Miramax

Самюъл Голдуин-младши, Питър Уиър и Дънкан Хендерсън, продуценти

'Мистична река' (Warner Bros.)

Производство на снимки на Warner Bros.

Робърт Лоренц, Джуди Г. Хойт и Клинт Истууд, продуценти

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Универсална продукция на картини / DreamWorks

Номинираните да бъдат определени

НАЙ-ДОБРИЯТ АНИМИРАН КРАТКИ ФИЛМ

'Boundin'

Производство на анимационни студия Pixar

Bud Luckey

„Дестинация“ (Добър изглед)

Производство на снимки на Уолт Дисни

Доминик Монфери и Рой Едуард Дисни

„Изчезнали ядки“ (20-ти век Фокс)

Производство на студио Blue Sky

Карлос Салдана и Джон К. Донкин

„Харви Крумпет“

Производство на картини с мелодрами

Адам Елиът

'Нибълс'

Производство на филми на Acme

Крис Хинтън

НАЙ-ДОБРИЯТ ЖИВО ДЕЙСТВИЕ КРАТКИ ФИЛМ

„Червеното яке“

За производство на Hamburger Filmwerkstatt

Флориан Баксмайер

„Повечето (Мостът)“

Производство на филми в Eastwind

Боби Гарабедян и Уилям Забка

'Скуош'

Производство на Tetramedia

Lionel bailliu

„(A) Торзия [(A) Торсия]“

Студио Аркадена продукция

Стефан Арсениевич

„Двама войници“

Производство на картинна компания за обувки

Аарон Шнайдер и Андрю Дж. Сакс

ПОСТИГАНЕ В ЗВУКОВОТО ИЗДАНИЕ

„Намиране на Немо“ (Добър изглед)

Гари Райдром и Майкъл Силвърс

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Ричард Кинг

„Карибски пирати: Проклятието на Черната перла“ (Buena Vista)

Кристофър Бойс и Джордж Уотърс II

ПОСТИГАНЕ В ЗВУКОВО СМЕСВАНЕ

„Последният самурай“ (Warner Bros.)

Анди Нелсън, Анна Белмър и Джеф Векслер

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Кристофър Бойс, Майкъл Семаник, Майкъл Хеджис и Хамънд Пийк

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Пол Маси, D.M. Хемфил и Артур Рочестър

„Карибски пирати: Проклятието на Черната перла“ (Buena Vista)

Кристофър Бойс, Дейвид Паркър, Дейвид Кембъл и Лий Орлоф

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Анди Нелсън, Анна Белмер и Тод А. Мейтланд

ПОСТИГАНЕ НА ВИЗУАЛНИ ЕФЕКТИ

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Джим Риджил, Джо Летри, Рандал Уилям Кук и Алекс Фънк

„Господар и командир: Далечната страна на света“ (20-ти век Фокс)

Дан Судик, Стефен Фангмайер, Нейтън МакГуинес и Робърт Стромберг

„Карибски пирати: Проклятието на Черната перла“ (Buena Vista)

Джон Кнол, Хал Хикел, Чарлз Гибсън и Тери Фрейз

ПРИКЛЮЧЕНА ЕКРАНА

„Американски блясък” (HBO Films във връзка с фини линии)

Написано от Робърт Пулчини и Шари Спрингер Берман

„Град Божи“ (Miramax)

Сценарий на Браулио Мантовани

„Властелинът на пръстените: Завръщането на краля“ (Нова линия)

Сценарий на Фран Уолш, Филипа Бойенс и Питър Джексън

'Мистична река' (Warner Bros.)

Сценарий на Брайън Хелгеланд

„Морски бисквити“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Написано за екрана от Гари Рос

ОРИГИНАЛНА ЕКРАНА

„Варварските нашествия“ (Miramax)

Написано от Денис Арканд

„Мръсни хубави неща“ (Miramax и BBC Films)

Написано от Стивън Найт

„Намиране на Немо“ (Добър изглед)

Сценарий на Андрю Стантън, Боб Питърсън и Дейвид Рейнолдс

рик и мъртъв епизод 1 сезон 4

Оригинална история от Андрю Стантън

„В Америка“ (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Написано от Джим Шеридан и Наоми Шеридан и Кирстен Шеридан

„Загубени в превода“ (функции на фокус)

Написано от София Копола



Топ Статии

Категория

Преглед

Характеристика

Новини

Телевизия

Toolkit

Филм

Фестивали

Отзиви

Награди

Класация

Интервюта

Clickables

Списъци

Видео Игри

Подкаст

Съдържание На Марката

Награди Сезон Прожектор

Филмов Камион

Влиятелните