Венецианският филмов фестивал 2018 разкрива състава: „Рома“, „Суспирия“, „Любимият“, „Братя Коен“ „Бъстър Скигс“ и други

'Suspiria'



Амазонка

Вижте галерията
13 снимки

Филмовият фестивал във Венеция отбелязва своята 75-та година през 2018 г. със звезден състав, включващ световни премиери от Деймиън Шазел, Брадли Купър, Лука Гуаданино и Алфонсо Куарон. Фестивалът се провежда от 29 август до 8 септември и отбелязва официалния старт на сезона за награди за есен 2018.

Както бе обявено по-рано, Деймиън Чазел ще открие фестивала със световната премиера на „Първи човек“. Драмата за космическа надпревара Номинираният за Оскар „Ла Ла Ленд“ на Chazelle Райън Гослинг за Нийл Армстронг и разказва мисията на Аполон 11 до Луната. Световната премиера ще бъде вторият откривател на Венеция на Chazelle след 'La La Land'. Също така преди потвърждението на анонсите беше потвърдено и 'Звездата е родена' на Брадли Купър, което бележи режисьорския дебют на актьора.

Вижте пълния състав за кинофестивала във Венеция 2018 по-долу. Тазгодишното жури на конкурса се ръководи от Гилермо дел Торо, който спечели Златния лъв на фестивала миналата година с „Формата на водата“.

Откриване на нощен филм
„Първи човек“, Дамиан Шазел (също в състезание)

конкуренция (Все още се актуализира)
„Планината“, Рик Алвърсън
'Двойки срещу', Оливие Асеас
„Братята сестри“, Жак Ауард
„Баладата за Бъстър Скругс“, Джоел и Итън Коен
'Vox Lux', Брейди Корбет
'Рим', Алфонсо Куарон
'22 юли', Пол Грийнграс
'Suspiria' Лука Guadagnino
„Работа без автор“, Флориан Хенкел фон Доннерсмарк
„Славеят“, Дженифър Кент
'Любимият', Йоргос Лантимос
- Питърлу - Майк Лий
„Капри-революция“, Марио Мартоне
„Какво правиш, когато светът гори?“ Роберто Минервини
„Залез“, Ласло Немес
„Враг братя“, Дейвид Оелхофен
„Нашето време“, Карлос Рейгадас
„В портата на вечността“, Джулиан Шнабел
'Обвинен', Гонсало Тобал
„Убива“, Shinya Tsukamoto

Художествена фантастика извън конкуренцията
„История без име“, Роберто Андо
„Les Estivants“, Валерия Бруни Тедески
'Роди се звезда', Брадли Купър
„Моят шедьовър“, Гастън Дупрат
„Трамвай в Йерусалим“, Амос Гитай
'Пуепле и неговият крал', Пиер Шолер
„Тишината“, Пабло Траперо
'Сянка', Джан Йиму
„Плъзнени през бетона“, С. Крейг Захлер

Документални филми извън конкуренцията
„Писмо до приятел в Газа“, Амос Гитай
'Акварел', Виктор Косаковски
'Ел Пепе, Върховен живот', Емир Кустурица
“Process,” Sergei Loznitsa
„Китари на Carmine Street“, Рон Ман
„Изида, утре, изгубените души на Мосул“, Франческа Маноки, Алесио Ромензи
„Американска дхарма“, Ерол Морис
„Въведение в мрака“, Гастън Солницки
'1938 г. различен', Джорджо Тревс
„Вашето лице,„ Цай Минг-Лянг “
'Монровия, Индиана', Фредерик Уайзман

Извън конкуренция
„От другата страна на вятъра“, Орсън Уелс
„Ще ме обичат, когато умра“, Морган Невил
„Моят блестящ приятел“, Саверио Костанцо
„Дневникът на Анжела - ние двама режисьори“, Йервант Джаникян

Хоризонти (състезание)
'На моята кожа', Алесио Кремонини (откриващ филм)
'Манта Рей', Пхутифонг Аронхенг
'Номер', Иван Айр
'Реката', Емир Байгазин
'Нощта на 12 години', Алваро Брехнер
'Треперя се', Флавия Кастро
„Известието“, Махмут Фазил Коскун
'Един внезапен ден', Ciro D ’; Emilio
- Чарли казва - Мери Харън
'Аманда', Михаел Херс
„Денят, в който загубих сянката си“, Судаде Каадан
„Инките“, Сара Маркс
„Човекът, който изненада всички“, Наташа Меркулова, Алексей Чупов
„Спомени от тялото ми“, Гарин Нугрохо
„Докато умирам“, Мостафа Саяри
„Пророчеството на Армадило“, Емануеле Скаринг
„Съблечен“, Ярон Шани
“Jinpa,” Pema Tseden
„Тел Авив в огън“, Самех Зоаби

Биенале колеж
„Дева“, Петра Шоц
'Юва', Емре Ексан
„Дзен на тънък лед“, Маргерита Фери

Sconfini
„Дървото на живота (разширено изрязване)“, Терънс Малик
„Сбогом Сайгон“, Уилма Лабате
'Най-щастливото момче в Мондон', Гипи
'Банкерният анархио', база Джулио
„Кръвен род“, Рамин Бахрани
'Вълшебен фенер', Амир Надери
„Времето за излизане“, Себастиен Марние
„Камора“, Франческо Патиерно

Документален филм на Венеция за класика
'Големият бустер', Петър Богданович
„Жените, които правят филми: Нов пътен филм през киното“, Марк Братовчед
'Умберто Маурио', Андре де Мауро
„Да живееш светлината“, Клер Пиджман
„24/25 Фотограмата в Пио“, Джанкарло Роланди, Федерико Понтиджа
„Хубавите момичета не остават за закуска“, Брус Вебер
„Friedkin Uncut“, Франческо Ципел

Възстановени филми във Венеция Класика
'Те живеят', Джон Карпентър
„Нощният портиер“, Лилиана Канани
„Голият град“, Жул Дасин
'Тухла и огледало', Ебрахим Голестан
„Улица на срама“, Кенджи Мизогучи
'Il Post', Ермано Олми
'Миналата година в Мариенбад', Ален Ресней
„Мястото без ограничения“, Артуро Рипщайн
'Адийо Филипън', Жак Розьер
„Изкачването“, Лариса Шептико
„Убийците“, Дон Сийгъл
„Убийците“, Робърт Сиодмак
„Нощта на снимащите се звезди“, Паоло и Виторио Тавиани
„Любов, Твоето име бъдете скръб ака луд“, Тому Учида
„Смърт във Венеция“, Лучино Висконти
„Големът“, Пол Вегенер
'Нищо не се плаши', Уилям А. Уелман
'Някои го харесват горещо', Били Уайлдър



Топ Статии

Категория

Преглед

Характеристика

Новини

Телевизия

Toolkit

Филм

Фестивали

Отзиви

Награди

Класация

Интервюта

Clickables

Списъци

Видео Игри

Подкаст

Съдържание На Марката

Награди Сезон Прожектор

Филмов Камион

Влиятелните